Kalorifer Petek Temizleme

Kalorifer petek temizleme ısınmayan evlerimiz de en büyük ihtiyaçlarımız olarak karşımıza çıkmaktadır. Her evde yaşanan ısınmayan kalorifer peteklerimizden kurtulmanın yolu bir bursa petek yıkama firması ile görüşmektir. Çünkü bu ciddi bir problemdir ve profesyonel bir ekipten kalorifer yıkama hizmeti almak gereklidir.

Kış aylarının gelmesi ile periyodik bakım ihtiyacı duyan kombi ve peteklerimiz petek temizleme ve kombi bakım servisi arama ihtiyacı duyar. Bursa petek yıkama firmaları arasında mavi teknik olarak çalışanlarımızın mesleki yeterlilik belgeleri ve ustalık belgeleri bulunan personellerden seçtiğimizi belirtmek isteriz.

Petek Temizleme nedir?

Petek Yıkama, peteklerinizde ve radyatörlerinizde boru tesisatı da dahil olmak üzere oluşan çamur, pas, kireç, tortu,petek montajı sırasında sisteme kaçan cisimler  ve diğer maddeleri gidermek amacıyla yapılan bir yıkama işlemidir.

Bu maddeler kombi ve ısıtma sisteminin zarar görmesine neden olarak sistemin verimini düşürebilir.

Neden Petek Temizleme?

Isıtma sisteminiz profesyonel Bursa petek yıkama ustaları tarafından temizlenmelidir. Tortu olarak da adlandırılan balçıklı su nedeniyle tesisatta istenmeyen maddeleri biriktirir. Bu istenmeyen maddeler kombinizin veya ısıtma sisteminizin daha az verimli çalışmasına neden olur ve kombinizin bozulmasına neden olarak kombinin değiştirilmesi gerekebilir.

Petek temizliğine  Neden İhtiyacım Var?

Petek Yıkama, merkezi ısıtma sisteminizi temizlemek ve performansını artırmak için bir çözümdür. Merkezi ısıtma sisteminin temiz tutulması için her 2-3 yılda bir sistemin temizlenmesi önerilir. Bakır ısı eşanjörleri, paslanmaz çelikten daha dayanıklıdır, bu da daha hızlı paslanacakları anlamına gelir. Sistemi temiz tutmak ve yeni kombinin pas veya döküntüden zarar görmesini önlemek için yeni kombinin kurulumundan önce bursa petek yıkama firmamızdan destek almanızı öneririz.

Doğru  yapılan petek yıkamanın avantajlarını şöyle açıklayabiliriz:

  • Petek yıkama ile petek içerisindeki var olan bütün atıklar temizlendiği için peteğin her yeri kolayca ısınır. Bu sayede de oda daha çabuk ısınır.
  • Kombi daha verimli çalışır ve sık sık arıza yaşanmaz.
  • Peteklerin içi temizlendiği için kombinin derecesini yükseltmenize gerek kalmadan oda daha çabuk ısınır. Bu da tabi ki doğalgaz faturanıza yansır. Faturanızın miktarında % 30 oranında bir azalma görülür.