Peteklerin Altı Neden Isınmıyor?

Peteklerin Altı Neden Az Isınıyor?

Petek temizleme bursa  Petek temizlemePetek Temizliği 

Evlerimiz ve iş yerlerimiz en önemli yaşam yerlerimizdir. Kullandığımız peteklerin altı neden az ısınıyor? Problemi ev ve işyeri sahipleri tarafından bizlere ulaşan sık sorulardan biridir. Soğuk aylarda ısınma sorunu yaşamak sorunları beraberinde getirir. Sağlık ve konfor açısından doğru şekilde ısınma elde etmek gerekir. Bu nedenle işyeri ve konut sahipleri kış gelmeden peteklerini kontrol etmeli ve yeterli ısı alıp  almadığından emin olmalıdır. Peteklerin alt kısımlarına el ile temas edip altı ile üstünün aynı sıcaklıkta olduğunu anlamalıdır. Evlerde kullanılan peteklerin altı neden ısınmıyor olanlar da vardır ya da alt kısımlardaki sıcaklık üst kısımlara göre daha az olanlar da vardır.

Petek Altındaki Soğuklugun Sebebi Nedir?

Öncelikle ev ve iş yeri sahibinin bilmesi gereken konu peteklerin alt kısımlarının üst kısımlarla aynı derece sıcaklıkta  olmayacağıdır. Bu olması gereken durumdur. Petek içine kombiden gelen sıcak su ulaştığından üst kısma çıkar ve dengeli bir ısıtma elde edilir. Ancak alt kısım üst kısma göre çok soğuksa bu bir sorun nedenidir. Peteklerin çalışma sistemleri alt kısımların üst kısımlara oranla daha soğuk olmaması yönündedir. Ancak kulanılan dairede petek içindeki pislikler nedeni ile tıkanma oluşur ve alt kısımlarda neredeyse buz gibi kalır. İşte burada yapmanız gereken profesyonel bir petek tesisat firmasından hizmet almanızdır. Bursa petek temizliği için her bölgede servisi olan firmamız petektemizlemebursa.com ‘e ulaşarak sizlerde kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

 

Petek Altı Çok Soğuksa Neler Yapılabilir?

Evlerimiz de kullandığımız peteklerin havasını aldığımızda siyah pis bir suyun dışarı çıktığını görürüz. Bu yapılan işlem bir çok kişi tarafından yanlış bilinmekte olup petek temizliği yapıldığı zannedilmektedir. Ancak yapmış olduğunuz bu işlem sadece peteklerin havasının alınması işlemidir. Peteklerin altı ısınmıyor sorunu için bu işlemin bir faydası olmaz. Şayet kombinizin derecesi oldukça yüksek olduğu halde peteklerin altı az ısınıyorsa tesisat tıkanması sorunu alıyorsunuzdur. Bunun dışında ana eşanjör kireçlenmesi yaşanmış olabilir. Pompa devir düşme sorunu ve kalorifer filtre sorunları yaşanıyor olabilir. Peteklerin altı neden ısınmıyor? sorusuna verilecek cevaplar bunlardır. Sorunun tam ve net olarak çözümü için bir petek temizleme firmasından hizmet almanız en doğrusu olacaktır